Innowacje w podstawowej opiece zdrowotnej – pozostawanie o krok przed wypaleniem ad

Oferując wiele opcji planowania, menedżerowie zapewniają lekarzom większą autonomię, ponieważ oceniają sposoby maksymalizacji liczby osób, którymi lekarz może zająć się dzięki wysokiej jakości usług – powiedział internista Scott Smith, dyrektor medyczny odpowiedzialny za podstawową opiekę i serwis. Mimo to menedżerowie martwią się stresem i wypaleniem lekarza. Walczymy ze zrównoważonym rozwojem kariery, nawet jeśli posiadamy systemy wsparcia – powiedział Smith. Eksperymenty Sinsky ego ze strategiami efektywności były oczywiste przy niedawnej kontroli. Przed wejściem do sali egzaminacyjnej Sinsky zatrzymał się na mini-rwetes z pielęgniarką, która zebrała wyniki ostatnich badań laboratoryjnych pacjenta – zamówionych po jej poprzedniej wizycie – i przyjęła jej oznaki życia i krótką historię. Dwie pielęgniarki Sinsky przeprowadzają szeroko zakrojone prace, aby zorganizować każdą wizytę: wydrukują najnowsze wyniki badań i notatki z postępów, zaktualizują i podadzą listę leków dla pacjenta, odnotują wszelkie wymagane środki zapobiegawcze, zawierają najnowsze uwagi od konsultantów i piszą krótkie podsumowanie uwaga określająca powód spotkania – wszystko na arkuszu lub dwóch, które Sinsky może łatwo odnieść, pozostawiając jej więcej czasu na rozmowę z pacjentem. Gdzie indziej lekarze często spędzają wiele minut na przeglądaniu rekordu w poszukiwaniu informacji. Pielęgniarki Sinsky ego informują ją również o czymś niezwykłym, o czym myśli pacjent. Obecna pacjentka, pani S., która ma cukrzycę, idzie do Weight Watchers, ale zyskała siedem funtów i jest sfrustrowana – ostrzegła pielęgniarka.
Mamy dużo o czym rozmawiać – przywitał ją Sinsky. Pochwalała wysiłki odchudzające swojego pacjenta i pogratulowała jej dobrze kontrolowanego ciśnienia krwi. Zaniepokojona niskimi wartościami stężenia glukozy w surowicy, poinstruowała S., aby przetestowała jej poziom glukozy we krwi trzy razy dziennie, zanotowała wyniki i odpowiednio dostosowała dawkę insuliny. Zapytała o objawy związane z wysiłkiem fizycznym, przeprowadziła krótki egzamin, zareagowała na niski poziom potasu w surowicy, zmniejszając dawkę moczopędną, zleciła wykonanie testów stężenia potasu i czynność tarczycy przed wizytą kontrolną w ciągu miesiąca i dodatkowe testy, które należy wykonać przed kolejną wizytą. Recepcjonista zorganizuje te testy przy kasie. Następnie Sinsky podyktował notatkę, sprawdzając z S., aby upewnić się, że rozumie jej plan samoleczenia. Z energicznym, ale empatycznym podejściem, Sinsky poradził sobie z wieloma problemami i szybko zaskoczył ją.
Planowanie rutynowych testów laboratoryjnych przed spotkaniami i kończenie każdej wizyty poprzez planowanie następnej są prostymi strategiami, które Sinskys wprowadził kilka lat temu i są zaskoczeni, że niewielu innych lekarzy stosuje takie strategie. Nasi pacjenci naprawdę oczekują, że dostaną swoje laboratoria z wyprzedzeniem, aby mogli omówić wyniki podczas ich wizyty, powiedział Chris Sinsky. Kiedy ludzie robią testy laboratoryjne, jest jeszcze do zrobienia . Sinsky także zamawia receptę z wystarczającą ilością wkładów na rok, minimalizując połączenia telefoniczne.
Lekarze podstawowej opieki medycznej zazwyczaj spędzają wiele godzin każdego dnia, przeglądając wyniki badań, śledząc nieprawidłowe wartości, wprowadzając informacje do elektronicznej dokumentacji medycznej (EMR) i wykonując pracę biurową
[patrz też: pyłek pszczeli dawkowanie, przychodnia aksamitna rejestracja, amez lubin ]